Дві наукові групи з університетів Брістоля та Единбурга розробили так звану «штучну кров». Такі дані повідомляє Medical Xpress.
Дана суміш може виконувати функцію справжньої крові у організмі. Сировиною для її виготовлення є стовбурові клітини кісткового мозку. Цей експеримент являється «доленосним» , як для галузі медицини, так і загалом для розвитку науки. Саме британські вчені першими навчились штучно вирощувати та розмножувати клітини схожі на зростаючі червоні кров'яні тільця людської крові. Хотілося б наголосити, що штучна кров є рідкісної 1 групи крові негативного резусу. Унікальність цієї групи (та резусу) полягає в тому, що в разі потреби її можна переливати до будь якої іншої групи (але не більше 500мл.) Це так звана «універсальна кров». В планах вчених промислово виробляти кров для донорських переливань. Не зважаючи на те, що проект фінансово затратний його дослідження активно просуваються. На даний час проводяться клінічні дослідження на групі добровольців. Її тестування проводитимуться протягом трьох років. Якщо результати виявляться позитивними , то штучну кров почнуть застосовувати у найближче десятиліття.
«Люди щодня отримують травми і часто багато потребують хірургічного втручання. Звичайно штучна кров не замінить справжню, проте жертвам ДТП не завжди вистарчає донорів і лікарні не можуть встигнути за зростаючим попитом на кров , особливо в менш розвинених країнах» - заявив вчений Единбурзького університету Марк Тернер. Наразі в світі дуже гостро стоїть питання браку донорської крові. Також вона може бути причиною зараження різноманітними інфекціями, зокрема ВІЛ , натомість « штучна кров» такої загрози не несе.
Можливо саме штучна кров врятує не одну сотню життів.
А.Маринович
Джерела: http://erudition.com.ua www.epochtimes.com.ua http://24tv.ua http://cikave.org.ua Wikipedia (Групи крові) Всі зображення взято з ресурсу "Пошук зображень Google"